Diagnostyka medyczna

hować zdrowie. Jeśli jednak pomimo braku zmiany w sposobie odżywiania, regularnych ćwiczeń i unikania niezdrowych produktów nagle zaczynamy tyć, warto udać się na wizytę u endokrynologa. Tego typu objawy mogą świadczyć o zaburzeni

Diagnostyka medyczna

Problemy z wagą

Wszystkie kobiety marzą o zgrabnej sylwetce i nie ma w tym nic dziwnego. Szczupła talia nie tylko wygląda znacznie bardziej atrakcyjnie, ale też pozwala zachować zdrowie. Jeśli jednak pomimo braku zmiany w sposobie odżywiania, regularnych ćwiczeń i unikania niezdrowych produktów nagle zaczynamy tyć, warto udać się na wizytę u endokrynologa. Tego typu objawy mogą świadczyć o zaburzeniach w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, zwłaszcza, jeśli w rodzinie zdarzały się już takie przypadki. Specjalista może jednoznacznie stwierdzić, czy poziom hormonów we krwi jest prawidłowy, a także poinstruować co należy w takiej sytuacji zrobić, aby zminimalizować dolegliwości, lub wyeliminować je całkowicie.


Niskie dziecko ? czy są powody do obaw?

Każdy rodzić chce, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo, dlatego wszelkie odstępstwa od normy nierzadko powodują silne obawy, że z potomkiem jest coś nie tak. Ciągłe porównywanie do innych dodatkowo może te niepokoje nasilić, jednak warto pamiętać, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie ? jeśli córka lub syn są niżsi od rówieśników, nie zawsze oznacza to nieprawidłowości w rozwoju. Dla pewności można jednak udać się do endokrynologa, który przeprowadzi odpowiednie badania. Trzeba przy tym pamiętać, że nie tylko zbyt niski wzrost dziecka powinien skłonić nas do zastanowienia. Również w przypadku, gdy syn lub córka są znacznie wyżsi od kolegów i koleżanek, konieczna może być wizyta u specjalisty.


Badania przeprowadzane w przychodniach przyszpitalnych

Przychodnie przyszpitalne prowadzone są głównie w celu leczenia tych pacjentów, którzy zostali właśnie wypisani ze szpitala. Jednak pacjentami leczonymi w tego rodzaju przychodniach są także osoby chcące korzystać z pomocy lekarzy pracujących w przychodniach przyszpitalnych. Korzystanie z takich przychodni jest o tyle wygodne, że można dzięki korzystaniu z nich uzyskać dostęp do praktycznie wszystkich badań przeprowadzanych na terenie szpitala, które nie wymagają hospitalizacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kolejki do lekarzy przyjmujących w przychodniach przyszpitalnych mogą być długie, a wobec tego czas oczekiwania na odbycie umówionej wizyty lekarskiej może dać się we znaki. Wydaje się jednak, że warto od czasu do czasu korzystać z przychodni przyszpitalnych.