Energetyka słoneczna - fakty, porady, koszty

ożna w nich wdrażać nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne, pozwalające na odciążenie sieci przesyłowych i ochraniające budynki przed konsekwencjami różnych awarii prądu. Na różnych budynkach szkolnych mogą być montowane panele sło

Energetyka słoneczna - fakty, porady, koszty ogniwa fotowoltaiczne

Stawianie nowoczesnych budynków szkolnych

Nowoczesne budynki szkolne mogą wyraźnie różnić się od tych budynków, które były stawiane jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim można w nich wdrażać nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne, pozwalające na odciążenie sieci przesyłowych i ochraniające budynki przed konsekwencjami różnych awarii prądu. Na różnych budynkach szkolnych mogą być montowane panele słoneczne, które dostarczają do nich prąd przetworzony z energii słonecznej. Natomiast w tych budynkach szkolnych, w których korzysta się z wody można montować kolektory słoneczne. Pozwalają one na docieplanie wody użytkowej, a także wody znajdującej się w basenie, w którym szkolą się młodzi pływacy. Na placach szkolnych można stawiać również tzw. drzewa fotowoltaiczne.


Energetyka słoneczna - o co w tym chodzi?

Energetyka słoneczna ? gałąź przemysłu zajmująca się wykorzystaniem energii promieniowania słonecznego zaliczanej do odnawialnych źródeł energii. Od początku XXI wieku rozwija się w tempie około 40% rocznie1. Globalne inwestycje w energię słoneczną w 2014 wyniosły 149,6 mld dolarów23. W 2015 roku łączna moc zainstalowanych ogniw słonecznych wynosiła 230 GW4(wzrost o 50 GW w stosunku do 2014 roku)5 i zaspokajały one 1% światowego zapotrzebowania na energię elektryczną4.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energetyka_s%C5%82oneczna


Studia prowadzone z zakresu fotowoltaniki

Studia z zakresu fotowoltaniki odbywane są przez architektów i inżynierów oraz przez osoby, które w przyszłości będą zajmowały się wykonywaniem planów budowy różnych budynków. Dlatego osoby zajmujące się wdrażaniem rozwiązań fotowoltaicznych powinny być dobrymi matematykami i technikami oraz fizykami i informatykami. Tylko dzięki temu będą mogły skutecznie zajmować się urbanistyką. Także osoby, które zajmują się montażem paneli słonecznych oraz kolektorów słonecznych muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje. Przede wszystkim muszą to być osoby sprawne fizycznie oraz w pełni zdrowe i mogące pracować na wysokościach. Ich praca powinna być nadzorowana przez specjalistów z zakresu bhp. Opracują oni także zasady sprawnego montażu kolektorów słonecznych.