Jak wybrać rolety?

o trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja polecam zdecydować się na coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach....Dobre będą wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Intensywne kolory w

Jak wybrać rolety? Rolety Białystok
Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Jak kosztowne są rolety?

Rolety nie są zbyt tanie, prościej i taniej można zmienić kolor ścian, niż dobrać nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja polecam zdecydować się na coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach....Dobre będą wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Intensywne kolory wymagają dopasowania do nich wystroju całego pomieszczenia, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Zazwyczaj montuje się rolety do ramy okna, jednak takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).


Co to jest roleta?

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta


Czym zasłaniać?

Co kupić - rolety, czy żaluzje? Wiadomo, że zasłonięcie okna bywa koniecznością - nikt nie lubi ostrego światła padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim produktem nie jest taki oczywisty. W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie bardziej popularne, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.