Kilka słów o treningu na siłowni i nie tylko

starty glikogenu mięśniowego. Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bez

Kilka słów o treningu na siłowni i nie tylko

Po treningu - suplementy. Cytat z Wikipedii

Po wysiłku należy przyjmować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (węglowodany szybko przyswajalne - cukry proste). Ich stosowanie uzupełnia starty glikogenu mięśniowego. Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej.

Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bezpośrednio po treningu przyjąć należy odpowiednio dużą dawkę węglowodanów (od 50g do nawet 150g), szybko wchłanialnego białka w postaci izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego (od 25g do 45g) oraz kreatynę (od 5g do 10g). Osoby ćwiczące wyjątkowo ciężko powinny także przyjmować porcję aminokwasów rozgałęzionych BCAA lub glutaminy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)


Odchudzające walory sportu

Uprawianie sportu uznawane jest za bardzo dobrą metodę utrzymania zgrabnej sylwetki. Dzieje się tak dlatego, że sport pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów, a poza tym sprawia, że człowiek zaczyna jeść o regularnych porach, to znaczy po każdej, kolejnej rundzie treningów. Sport wpływa także na poprawę ogólnej sprawności człowieka, który zaczął regularnie ćwiczyć i stara się o utrzymywanie dobrej równowagi i dobrej pozycji ciała.

Wszystko to sprawia, że uprawianie sportu wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia osoby, która zaczęła regularnie ćwiczyć. Oczywiście jest to możliwe tylko wówczas, gdy natężenie uprawianych ćwiczeń nie jest zbyt mocne dla konkretnej osoby. W przeciwnym razie zbyt mocne treningi mogą wywołać u sportowca powstanie jakiejś kontuzji.


Czym jest kulturystyka?

Kulturystyka ? amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu. Polega na kształtowaniu sylwetki ciała poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka