Kilka słów o wodzie, ekologii i oszczędzaniu

ązanie pozwalające oszczędzić na rachunkach za wodę oraz zachowywać się bardziej ekologicznie. Są one szczególnie przydatne w gospodarstwach rolniczych, w których często trzeba nawadniać rośliny lub myć sprzęty, które stosuje się

Kilka słów o wodzie, ekologii i oszczędzaniu Planujesz w swoim domu oczyszczalnię? Tutaj znajdziesz wszystko czego potrzebujesz

Komu przyda się zbiornik na deszczówkę?

Zbiorniki na deszczówkę to świetne rozwiązanie pozwalające oszczędzić na rachunkach za wodę oraz zachowywać się bardziej ekologicznie. Są one szczególnie przydatne w gospodarstwach rolniczych, w których często trzeba nawadniać rośliny lub myć sprzęty, które stosuje się w uprawie ziemi, dlatego warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem. Woda pochodząca z deszczu jest czysta i świetnie nadaje się do wielu kwestii, dzięki czemu nie będziemy musieli płacić za pobieranie wody z sieci wodociągowej. W niektórych gospodarstwach zużycie wody jest bardzo duże, a zbiorniki na deszczówkę mogą pozwolić rozwiązać problemy z wysokimi rachunkami lub brakiem wody podczas suszy.


Rozbiórki starych oczyszczalni ścieków

Co jakiś czas prowadzone są rozbiórki starych oczyszczalni ścieków, dotyczy to zwłaszcza oczyszczalni przydomowych oraz znajdujących się przy starych szpitalach czy firmach, które zaprzestały już produkcji. Na ich miejscu stawiane są nowe oczyszczalnie ścieków, bądź są one zasypywane i odgradzane od innych terenów jako częściowo zanieczyszczone. Obecnie także wiejskie sieci kanalizacyjne bywają przyłączane do sieci kanalizacyjnej większych miast, dzięki czemu zaczynają one tworzyć jeden system, a mieszkańcy miejscowości szybko zauważają zmianę na lepsze w funkcjonowaniu swoich domowych kanalizacji. Nowoczesne, rozbudowane oczyszczalnie ścieków wielkich miast są w stanie poradzić sobie z wieloma różnymi połączeniami kanalizacyjnymi.


POS - definicja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w