Maty grzewcze na ścianę

wania słonecznego, w zależności od tego, czy do wykorzystania energii słonecznej konieczne jest zużycie energii z innego źródła. Do systemów pasywnego ogrzewania słonecznego zalicza się kolektory słoneczne w instalacji grawitacyjn

Maty grzewcze na ścianę

Rozróżnia się pasywne i aktywne systemy

Możliwe jest wykorzystywanie energii słonecznej do zaspokojenia potrzeb grzewczych budynków. Rozróżnia się pasywne i aktywne systemy ogrzewania słonecznego, w zależności od tego, czy do wykorzystania energii słonecznej konieczne jest zużycie energii z innego źródła. Do systemów pasywnego ogrzewania słonecznego zalicza się kolektory słoneczne w instalacji grawitacyjnej oraz duże okna w południowej elewacji budynku o dobrych współczynnikach przenikania energii słonecznej. Ponieważ podaż energii słonecznej przypada głównie w ciągu lata oraz wiosną i jesienią a w trakcie sezonu grzewczego ich wydajność znacznie spada, kolektory słoneczne są zazwyczaj stosowane wyłącznie do produkcji ciepłej wody użytkowej. Mogą one również wspomagać niskotemperaturowe systemy centralnego ogrzewania (np. ogrzewanie podłogowe). W polskim klimacie możliwe jest wykorzystanie zysków grzewczych z energii słonecznej jako źródła energii dla budynków pasywnych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie


Automatyzacja procesu

Bardzo korzystnym dla użytkowników urządzeniem są szafy elektryczne, które w swoim wnętrzu zawierają większą instalację elektryczną. Odizolowanie przewodów i innych elementów elektrycznych jest możliwe za pomocą obudowy najczęściej wykonanej ze szczelnego tworzywa. Wykorzystanie szaf z elementami elektrycznymi jest bardzo powszechne nie tylko w domach jednorodzinnych, ale przede wszystkim w produkcji przemysłowej. Elektryk, który został wezwany do naprawy takiego urządzenia dzięki szafie zawierającej większość instalacji elektrycznej oszczędza czas na poszukiwaniu miejsca, w którym doszło do usterki.


Cytat z Wikipedii, hasło: Grzejnik Pomnik grzejnika

Urządzenie doczekało się pomnika. Z okazji 150 rocznicy zamontowania pierwszego grzejnika w Sankt Petersburgu, na początku sezonu grzewczego 2005, przed elektrociepłownią w Samarze stanął mierzący 2 metry wysokości i ważący 200 kg pomnik żeliwnego grzejnika (wykonany przez lokalnego artystę rzeźbiarza Nikołaja Kuklewa). Powyżej urządzenia, w świetle okna z grubą kotarą, wyleguje się w cieple kot.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik