Orientalne sposoby na naturalne kosmetyki

wdzić się w ich wyrobach i dać znakomite efekty. W sklepach można znaleźć chociażby kosmetyki naturalne do włosów. Często w ich składach znajdziemy chociażby mleko, miód, który ma właściwości nawilżające, żółtka jajek, które odżyw

Orientalne sposoby na naturalne kosmetyki woda różana

Kosmetyki do włosów ze składnikami pochodzącymi z natury

skrzętnie wykorzystują producenci kosmetyków naturalnych, którzy stale poszukują nowych receptur i składników, które mają szansę sprawdzić się w ich wyrobach i dać znakomite efekty. W sklepach można znaleźć chociażby kosmetyki naturalne do włosów. Często w ich składach znajdziemy chociażby mleko, miód, który ma właściwości nawilżające, żółtka jajek, które odżywiają kosmyki i różnego rodzaju olejki. Wybór podobnych kosmetyków sprawia, że bez względu na to, jakie ma się problemy z włosami, można znaleźć najlepsze dla siebie szampony.


Środki czyszczące zwykle zawierają detergenty rozpuszczalniki

Ze względu na część ciała dla których są przeznaczone:

Ze względu na grupę docelową:

Ze względu na funkcję:

Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup. Np: mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.

Do tego rodzaju środków zalicza się preparaty, których głównym zadaniem jest utrzymywanie czystości. Środki czyszczące zwykle zawierają detergenty, rozpuszczalniki lub proszki usuwające niepożądane substancje z ciała człowieka. Są to między innymi:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki


Środki pielęgnujące i ochronne w Wikipedii

Środki te służą przede wszystkim do utrzymywania powierzchni określonych części ciała w możliwie jak najlepszym stanie naturalnym. Część środków pielęgnujących ma też charakter leczniczy. Do tego rodzaju środków zalicza się:

i wiele innych.

Kosmetyki są przedmiotem regulacji ustawy z dnia 30 marca 2001 roku o kosmetykach (Dz.U. z 2001 nr 42, poz. 473). 24.03.2009 Parlament Europejski przyjął rozporządzenie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa kosmetyków poprzez ustanowienie jasnych warunków jakie firmy muszą spełnić w kwestii oceny bezpieczeństwa produktów i ochrony zdrowia konsumentów. Rozporządzenie to nie zmienia obowiązujących przepisów dotyczących zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki