Salon urody czy własne domowe DIY?

ęki którym je zregenerujemy, odnowimy czy odmłodzimy. Zabiegi takie mają różny charakter. Warto pod tym względem polegać na wiedzy i umiejętnościach specjalisty, który pomoże nam dobrać najlepsze zabiegi do naszych potrzeb. Może o

Salon urody czy własne domowe DIY?

Zabiegi na twarz i ciało

Salon kosmetyczny to doskonałe miejsce na to, aby poczuć się lepiej i poprawić sobie samopoczucie. W takim salonie możemy wykonać różne zabiegi na twarz i ciało, dzięki którym je zregenerujemy, odnowimy czy odmłodzimy. Zabiegi takie mają różny charakter. Warto pod tym względem polegać na wiedzy i umiejętnościach specjalisty, który pomoże nam dobrać najlepsze zabiegi do naszych potrzeb. Może okaże się w naszym przypadku niezbędny peeling, a może będzie potrzebny zabieg laserowy, czy z użyciem konkretnych preparatów. W profesjonalnym salonie kosmetycznym możemy wykonać większość zabiegów, na które mamy zapotrzebowanie. Jeśli dodatkowo chcemy poprawić sobie samopoczucie warto odwiedzić fryzjera, który pomoże nam zadbać o urodę.


Kosmetyka lekarska czyli kosmetologia

Kosmetologia, kosmetyka lekarska (łac. cosmetologia) ? dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. Celem tych działań jest zwiększanie za pomocą środków kosmetycznych atrakcyjności fizycznej ciała ludzkiego. Nazwa dyscypliny wywodzi się od greckich słów kosmetes ? sługa toaletowy i kosmetikos ? upiększający, a według innych badaczy od greckiego słowa kosmos, które oznacza porządek, ład, ozdobę. W zakresie poznawczo-opisowym kosmetologia opiera się na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii oraz estetyki i filozofii. W zakresie interwencyjnym kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, a poprawę atrakcyjności fizycznej ciała człowieka osiąga metodami nieinwazyjnymi ? kosmetykami, zabiegami pielęgnacyjnymi, interwencjami dietetycznymi, rehabilitacją. Jednak w pierwszym rzędzie służy ona utrzymywaniu, przywracaniu bądź poprawie wyglądu zewnętrznego, a nie utrzymywaniu, przywracaniu czy poprawie funkcji organizmu, jak dzieje się w przypadku rehabilitacji lub dietetyki. Kosmetologia jest również powiązana z metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi, medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia


Powstało ono jeszcze w latach 70

Medycyna estetyczna do Polski dotarła w latach 90. XX w. Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w tym okresie Sekcja Medycyny Estetycznej, pierwsza rodzima organizacja na rzecz popularyzacji medycyny estetycznej w środowisku medycznym i poza nim. Wniosek o jej utworzenie złożono do PTL w 1993 roku. Od 2010 roku Sekcja Medycyny Estetycznej PTL funkcjonuje jako Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Od 2011 roku towarzystwo to certyfikuje lekarzy medycyny estetycznej według ściśle określonych kryteriów. Jedną z organizacji skupiających lekarzy medycyny estetycznej w Europie jest Międzynarodowy Związek Medycyny Estetycznej (fr. Union Internationale de Médecine Esthétique (UIME)) z siedzibą w Paryżu. Powstało ono jeszcze w latach 70. XX wieku i funkcjonuje do dziś, zrzeszając ponad 20 towarzystw medycyny estetycznej z różnych krajów, w tym polskie (od 1995 roku).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna